I Edycja AMS Mini Volley Cup za nami! Na podium zespoły z Kędzierzyna-Koźla oraz Międzyrzecza.

Dnia 22 maja 2018 w hali sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki „AMS Mini Volley Cup”, w kategorii dwójek siatkarskich, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Akademia Młodego Siatkarza przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. Wydarzenie otrzymało honorowy Patronat Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego oraz wieloletniego i utytułowanego reprezentanta kadry Polski w piłce siatkowej – libero Piotra Gacka. Mimo że była to dopiero pierwsza edycja imprezy w turnieju udział wzięło aż 17 zespołów z różnych zakątków Polski. Wśród uczestników znaleźli się zawodnicy klubów:

– UMKS MOS Wola Warszawa

– Orliki Międzyrzecz

– UKS „Tytan” Ostrowy

– MKS Będzin

– UKS Mickiewicz Kluczbork

– PSP nr 3 Nysa

– PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle

– KS Koniczyna Opole

– UKS AMS Opole

Wydarzenie rozpoczęło się odprawą techniczną. O godzinie 9.00 w sali audytoryjnej wydziału zebrało się blisko 70 osób – zawodników, trenerów, gości honorowych, wolontariuszy oraz organizatorów. Uczestników powitali w imieniu Akademii Młodego Siatkarza Opole Prezes Martyna Radzikowska oraz Wiceprezes Mateusz Berlik, głos zabrał również gość honorowy – Trener drugoligowego zespołu AZS Politechniki Opolskiej Zbigniew Rektor. Prawdziwą niespodziankę wszystkim zgromadzonym Patron turnieju Piotr Gacek, który mimo nieobecności spowodowanej obowiązkami zawodowymi, przygotował film powitalny dla uczestników. W swoim wideowystąpieniu zagrzewał swoimi słowami młodych siatkarzy do bezpiecznej rywalizacji w duchu fair-play życząc jednocześnie udanej zabawy.

Po uroczystym otwarciu zespoły zostały zaproszone do hali sportowej, gdzie rozgrzewkę przeprowadzili z nimi drugoligowi siatkarze AZS Politechniki Opolskiej, tegoroczni Akademiccy Wicemistrzowie Polski w typie Uczelni Technicznych. Następnie rozpoczęły się bardzo zacięte zmagania w fazie grupowej, która miała wyłonić uczestników Finału A – rywalizacja o miejsca 1-9 oraz Finału B – rywalizacja o miejsca 10-17. Po fazie grupowej na wszystkich uczestników czekały konkursy z nagrodami, za sprawą których młodzi siatkarze mogli sprawdzić swoje umiejętności techniczne oraz sprawność motoryczną. Wśród konkursów nie zabrakło wykonywania jak największej liczby odbić sposobem dolnym czy też trafiania do kosza odbiciem oburącz górnym. Po obiedzie wszyscy przystąpili do kolejnej fazy zmagań. Po meczach rozegranych w Finałach A i B wiadome już było, które zespoły zmierzą się w pojedynkach o poszczególne miejsca w turnieju. W najlepszej dziewiątce turnieju znalazły się m.in. drużyny z Ostrów, Kędzierzyna-Koźla, Warszawy, Międzyrzecza, Będzina, Nysy oraz Opola. Wśród najlepszej dziewiątki turnieju nie zabrakło także drużyny gospodarzy – UKS AMS Opole. Mecze o miejsca były chyba jednymi z najbardziej wyrównanych i pełnych emocji spotkań, ponieważ wiele z nich kończyło się tie-breakami. Do najlepszej czwórki turnieju weszły zespoły UMKS MOS Wola Warszawa, PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle I i II oraz Orliki Międzyrzecz.

Obydwa półfinałowe pojedynki wygrały zespoły z PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla, wiadomo było już, że w walce o pierwsze miejsce czeka nas opolski pojedynek. O trzecią lokatę zawalczyć miały więc drużyny z Międzyrzecza oraz Warszawy. W meczu o najniższy stopień podium zespół Orlików
w składzie Marcel Mucha i Piotr Grobelny wygrał wynikiem 2:0 z MOSem Wolą Warszawa, którą reprezentowali Mikołaj Malinowski, Jeremiasz Sadlok-Lonc oraz Adam Gątarz. Mecz o pierwsze miejsce – jak przystało na prawdziwy pojedynek o Victorię w całym turnieju – toczył się zażarcie do ostatniej piłki. Pierwszy set padł łupem PSP 11 Kędzierzyn-Koźle II (15:13), w drugim ekipa PSP 11 Kędzierzyn-Koźle I podniosła się po porażce w pierwszej partii i wygrała pewnie 15:10. Po bardzo zaciętym tie-breaku na przewagi (wynikiem 11:10) zwyciężył zespół PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla I
w składzie Marcel Steyer, Dawid Banasiak oraz Aleksander Kopania. Tym samym na drugim miejscu uplasowała się drużyna PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla II w składzie Łukasz Siemiaszko, Kacper Ziółkowski oraz Aleksander Peljan.

Podsumowując – w turnieju wzięło udział łącznie 17 zespołów, które reprezentowało 42 zawodników oraz 11 trenerów. Ponadto przy organizacji turnieju organizatorom w pięcioosobowym składzie  pomagało 12 wolontariuszy. W ciągu trwania całego turnieju przez blisko 8 godzin zostało rozegranych aż 55 meczy, dzięki czemu młodzi adepci szkółek siatkarskich mogli nabyć nowego
i bardzo cennego doświadczenia. Poziom AMS Mini Volley Cup poziomem nie odbiegał od turniejów ogólnopolskich w ramach „Kinder+ Sport”, świadczy o tym chociażby fakt, że zmagania wygrali zeszłoroczni Mistrzowie Polski w rozgrywkach Minisiatkówki.

 

Klasyfikacja końcowa AMS Mini Volley Cup 2018:

1. PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle I

2. PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle II

3. Orliki Międzyrzecz

4. MUKS MOS Wola Warszawa

5. MKS Będzin

6. UKS „Tytan” Ostrowy

7. AMS Opole I

8. KS Koniczyna Opole I

9. PSP nr 3 Nysa II

10. AMS Opole II

11. UKS Mickiewicz Kluczbork

12. PSP nr 3 Nysa I

13. PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle III

14. UKS Mickiewicz Kluczbork

15. PSP nr 3 Nysa III

16. KS Koniczyna II

17. AMS Opole III

 

Najlepszymi zawodnikami Turnieju wybrani zostali:

Marcel Steyer – PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle I

Kacper Ziółkowski – PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle II

Marcel Mucha – Orliki Międzyrzecz

 

Z tego miejsca w imieniu organizatorów UKS Akademia Młodego Siatkarza Opole chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie pogratulować wszystkim zespołom i podziękować za tak liczne przybycie na pierwszą, ale na pewno nie ostatnią edycję AMS Mini Volley Cup, gdyż planujemy aby Turniej ten stał się imprezą cykliczną.

 

Pragniemy również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację naszego przedsięwzięcia bez których przygotowanie imprezy w takiej formie nie byłoby możliwe – wolontariuszom, którzy rewelacyjnie sprawdzili się w roli obsługi organizacyjnej, technicznej oraz sędziowskiej, ratownikom medycznym za zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia wszystkim zawodnikom, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Opolu za pomoc merytoryczną oraz ufundowanie nagród dla uczestników oraz za nieocenioną pomoc w przygotowaniach przedturniejowych Trenerowi drugoligowego zespołu AZS Politechnika Opolska Zbigniewowi Rektorowi.

Wielkie podziękowania kierujemy do Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego za objęcie Patronatem Honorowym AMS Mini Volley Cup oraz Wydziałowi Promocji Miasta Opola za gadżety, którymi mogliśmy powiększyć pulę nagród w Turnieju.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Gackowi – utytułowanemu wielokrotnemu reprezentantowi Polski w piłce siatkowej, który również objął Honorowym Patronatem nasze wydarzenie
i przygotował dla uczestników cudowne upominki. Dziękujemy także klubowi Onico Warszawa za gadżety, które zostały wręczone w ramach nagród najlepszym zespołom.

Ponadto ogromne słowa uznania i wdzięczności kierujemy do naszych Partnerów, za sprawą których mieliśmy możliwość przygotować rewelacyjne widowisko sportowe dla najmłodszych siatkarzy:

– Wydziałowi Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej – Rektorowi Uczelni oraz Dziekanom Wydziału za udostępnienie hali sportowej, w której mogliśmy zorganizować imprezę.

– Drukarni Solpress za wydruk materiałów promocyjnych oraz innych materiałów drukowanych niezbędnych w trakcie trwania Turnieju.

–  Barowi Karmelek, Salonowi Audio Video Light System, sieci Smooth the Fruit oraz sklepowi z zabawkami Kaja oraz Indivisual Artwork – projektowanie graficzne i webdesign za ufundowanie nagród dla uczestników.

– Sklepowi Profi-Art za przygotowanie przepięknych medali i trofeów, które zostały wręczone zawodnikom.

– Firmie Fabryka Magika za przygotowanie rewelacyjnej jakości koszulek pamiątkowych.

 

Mimo, że była to pierwsza tak duża impreza zainicjowana przez naszą Akademię bez najmniejszych wątpliwości możemy ocenić, że została zakończona sukcesem i zrealizowana na naprawdę wysokim poziomie organizacyjnym. Głęboko wierzymy, że nasze miasto Opole oraz klub znane będą w kraju jako dobrzy i gościnni inicjatorzy wydarzeń siatkarskich dla najmłodszych adeptów trenujących ten cudowny sport.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU

[rl_gallery id="705"]

POWRÓT